Laserprinter: eelised ja puudused

Laserprinter on seade, mis kasutab kujutise paberile kandmiseks laserikiirt ja tindi asemel toonerit, mis muudab selle kasutamise eriti suurte trükimahtude puhul säästlikumaks. Siiski on laserprinteril nagu igal tehnoloogial oma head ja vead. Vaatleme neid lähemalt.

Trükitehnoloogia

Trükkimine toimub elektrostaatilisel põhimõttel. Selleks kasutatakse toonerit – imepisikestest värvaine osakestest koosnevat pulbrit, mis on segatud erinevate lisanditega. Tooner kuumutatakse kõrge temperatuurini ja kantakse seejärel laserikiire abil paberile.

Trükkimise protsess algab kujutise moodustamisest valgustundlikul trumlil, mis on laserprinteri üks peamisi osi. See on kaetud fototundliku emulsiooni kihiga, mis tooneriga kokkupuutel muutub valguse käes elektriliselt laetuks.

Pärast seda suunatakse skaneerimissüsteemi juhitav laserikiir trumli pinnale, vabastades laengust  osakesed, mis vastavad trumli neile aladele, mis peavad jääma toonerist vabaks. Tooner omakorda kleepub trumli laetud aladele ja moodustab sellele kujutise.

Seejärel söödetakse paber paberisalve kaudu printerisse, läbib kuumutuselemendi, mis sulatab tooneri ja kinnitab selle paberi külge. Ülejäänud tooneripulber, mis ei ole paberile kleepunud, kogutakse spetsiaalsesse jäätmekonteinerisse.

Laserprinterite tüübid

  • Monokroomsed printerid

Need prindivad ainult mustvalgeid dokumente, kuid pakuvad samal ajal väga suurt kiirust ja printimiskvaliteeti. Kasutuskulud on väiksemad, kuna neis kasutatakse ainult ühte värvi toonerit.

  • Värviprinterid

Saavad printida nii mustvalgeid kui värvilisi dokumente. Tavaliselt on need kallimad kui monokroomsed laserprinterid. Selliseid mudeleid kasutatakse sageli reklaammaterjalide ja brošüüride valmistamiseks.

  • Multifunktsionaalsed printerid (MFP)

Need on seadmed, mis ühendavad endas mitmeid selliseid funktsioone nagu näiteks printimine, skaneerimine, kopeerimine ja faksimine. Sobivad ideaalselt kasutamiseks kontoris või kodus.

Laserprinteri eelised:

  • Printimine on palju kiirem kui tindiprinteritega – need töötlevad rohkem andmeid ja printida saab ka suuremale paberile.
  • Kõrgem kujutise paberile kandmise kvaliteet. See iseärasus teeb selle ideaalseks kõrge kvaliteediga dokumentide ja fotode printimiseks.
  • Säästlikkus. Selline printer kasutab töös toonerit, mis on tindist vastupidavam ega kuiva aja jooksul ära. See võimaldab teil printida suuremahulisi dokumente ilma, et peaksite pidevalt kassette vahetama.
  • Töökindlus –  kasutatakse kontorites ja äriettevõtetes, kus on vajalikud vastupidavus ja jõudlus. Need peavad vastu suurele koormusele ja võivad töötada vahetpidamata mitmeid tunde järjest.

Laserprinteri puudused:

  • Kõrge hind. Tavaliselt on need kallimad kui tindiprinterid. Siiski kompenseerivad kokkuhoid kassetide vahetuselt ja suur jõudlus pikas perspektiivis seadme ostmisele tehtud algkulutused.
  • Tooneri täitmine printimiseks. Printerikassette saab täita, kuid see võib olla keeruline ja ohtlik protseduur. Nende vale täitmise korral võivad tekkida probleemid trükikvaliteediga, aga ka seadme vigastamise oht. Seepärast, kui te soovite kassetti ise täita, peate kindlasti tutvuma juhendiga ja kasutama kvaliteetseid materjale.
  • Mõõdud ja kaal. Laserprinterid on tavaliselt suuremad ja raskemad kui tindiprinterid, mis võib olla probleemiks neile, kelle ruum on piiratud või kes printimisseadet tihti ümber paigutavad.
  • Ökoloogilised aspektid. Tooneri kasutamine printimiseks võib keskkonnale negatiivselt mõjuda. Samuti on laserprinteri kassetid ühekordselt kasutatavad ja võivad tekitada rohkem jäätmeid kui tindiprinterite kassetid.

Kokkuvõttes on laserprinter töökindel ja kiire seade suure hulga dokumentide printimiseks ning sobib ideaalselt nii kontorisse kui koju. Tänu oma jõudlusele ja kasutamise kulutõhususele võib see olla suurepärane valik!