Kuidas mõjutavad printerid ruumide õhu kvaliteeti?

Kuidas mõjutavad printerid ruumide õhu kvaliteeti

Õhkkond kontoris ei ole ainult hästi korraldatud suhtlus töötajate ja juhtkonna vahel, vaid ka töökohtade üldine kvaliteet. Töötajad viibivad kontoris sageli 8-12 tundi ning selle aja jooksul on oluline, et ruumis ringleks värske ja puhas õhk. Sellel on palju põhjusi, sest liigne süsihappegaas ruumis võib kahjustada mitte ainult töötajate keskendumisvõimet ja töötulemusi, vaid ka tervist.

Pikka aega on arvatud, et kvaliteetse ventilatsioonisüsteemi paigaldamine suudab olukorda parandada ja tagada töötajatele puhta õhu. Vähemalt just nii arvasid Queenslandi tehnikaülikooli teadlased. Kõige tõhusama ventilatsioonisüsteemi loomiseks viisid nad läbi praktilisi katseid ja nende tulemused olid ootamatud. Selgus, et lisaks süsihappegaasi sisaldusele on kontori õhusaastega seotud kontoriprinterid, paisates printimise käigus õhku trükivärvi terakesi. Testimise tulemustele toetudes jõudsid spetsialistid järeldusele, et igal kolmandal uuringu ajal kasutatud printeri heitmete tase oli kõrge. Mis puudutab õhus leiduvate tinditerade tekitatud kahju, siis tagajärgede iseloomust tulenevalt lugesid teadlased kontakti saastunud õhuga analoogseks passiivse suitsetamisega.

Mõjutegurid

Pärast katsetulemuste saamist otsustasid Clevelandi ülikooli eksperdid minna kaugemale ja teha kindlaks, millised printerid ja mis hetkel muutuvad kontoris üheks peamiseks õhusaasteallikaks. Selleks viidi läbi täiendavad testid, mille tulemused olid järgmised:

  • Kõige rohkem tindiosakesi väljub esimesel printimisel pärast tahmakassettide täitmine.
  • Kõige rohkem täheldati  tindiosakesi õhus siis, kui printerid printisid graafikat ja värvipilte.
  • Valdav enamus vana kooli printereid paiskas trükivärvi terakesi õhku pidevalt.

Tänu saadud ja avaldatud tulemustele said kontorite ohutuse ja mugavuse eest vastutavad spetsialistid kujunenud probleemile põhjalikumalt tähelepanu pöörata. Kuid kas neil on õnnestunud välja töötada meetmed printerite probleemi tagajärgede võimalikult tõhusaks vähendamiseks? Mõistagi on.

Abinõud tagajärgede miinimumini viimiseks

Uuringute käigus tulid spetsialistid järeldusele, et absoluutne enamus vana põlvkonna printereid paiskavad töötamise käigus pidevalt õhku kahjulikke trükivärvi terakesi. Järeldus on siin ainult üks – tagajärgede miinimumini viimiseks tuleb kaaluda kontoris printimisseadmete uuendamise mõtet, kui soovite tagada oma töötajatele ohutu töökoha. Mis aga puudutab juhtumeid, kus pärast uute kassettide täitmist ja paari graafiku printimist täheldati terade väljutamist, siis siin osutus probleemi lahendus väga lihtsaks.

Kuna õhusaastenäitajaid jälgivad andurid asusid printerite testimise ajal seadmetest erineval kaugusel, said spetsialistid määrata seaduspärasuse. Seega piisab töötajate tinditeradega kokkupuute oluliseks vähendamiseks printeri paigutamisest põhitöökohtadest kaugemale, eelistades tööruumi õiget tsoneerimist.

Töötajate töötingimuste parandamine on iga ettevõtte otsene kohustus. Tagades oma spetsialistidele puhta õhu, näete nende tootlikkuse tõusu ja osakonna üldise tõhususe kasvu. Seega, pöörates tähelepanu sellisele probleemile nagu printimisseadmetest põhjustatud õhusaaste, saate seeläbi parandada oma ettevõtte tulemusnäitajaid ja pakkuda töötajatele paremat keskkonda tõhusaks tööks.