Valime printeripaberit: Odav Prindi nõuanded

a4 paber

Kui soovite, et printer teeniks teid võimalikult kaua ja enneaegu ei kuluks, tuleb erilist tähelepanu pöörata paberi kvaliteedile (jagunevad mitmeks individuaalsete näitajate poolest erinevaks sordiks). Paber peab ideaalselt sobima ja selleks tuleb arvesse võtta selle värvi, tihedust, tekstuuri jms. Selle kvaliteedist sõltuvad nii print kui ka seadme kasutusiga. Kui te ei tea, kuidas valida sobivaim sort, soovitame pöörduda Odav Printi, kus konsultandid räägivad teile kõigist nüanssidest ja peensustest.

Paberi tüübid kvaliteedi järgi

Printeripaberid erinevad üksteisest mitte ainult formaadi ja värvi poolest. On veel mõned kriteeriumid, mis mängivad selle valimisel tähtsat rolli. Näiteks tuleb arvesse võtta nende klassi.

  • Klass А – vastab rangetele kriteeriumidele, seda iseloomustavad kopsakas kaal ja ühtlaselt sile pind. Kasutamisel ei pea te kindlasti kokku puutuma seadme ummistumise ja tindi laiali hõõrdumisega. Võimaldab erinevat tüüpi trükki, eriti soovitav kasutamiseks tindiprinterites. Tõsi, sellel on ka üks miinus – üsna krõbe hind.
  • Klass В – ette nähtud must-valge, värvilise, suure tootlikusega ja kahepoolseks trükiks. Sobib kõigile printeritüüpidele ja hoiab ära nende enneaegse kulumise. Paistab silma suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega. Miinuseks on, et te ei saa teha kiirtrükki.

Tehnoloogiast juhindudes saate hõlpsasti valida sobivaima variandi. Pöörake tähelepanu põhiparameetritele ja tutvuge pakendile kirjutatud teabega. Õige valik parandab printimiskvaliteeti ja vähendab seadmete kulumist.

Peamised valikukriteeriumid

Otstarve on kontoripaberi valikul oluline tegur. Näiteks tindiseadmetele sobib selline tüüp, mis minimeerib tindi laialivalgumise riski. Laserseadmetele sobivad paberisordid peavad taluma kõrget temperatuuri. Samuti tuleks valimisel arvestada veel mõne olulise kriteeriumiga, mis pole samuti tähtsuselt viimasel kohal.

Kaal

Mängib paberi valikul tähtsat rolli. Üks pakk paberit kaalub keskmiselt 2,5 kg, karp kuni 12 kg. Kvaliteetsed paberisordid ei saa vähe kaaluda, kuna on väga suure tihedusega, mis suurendab märkimisväärselt nende kaalu. A3 paber on kergem, aga seda väiksemate mõõtude tõttu.

Tihedus

See näitaja kajastab lehe kaalu 1 ruutmeetri kohta. А4 paber tihedusega 70-80 g/m2 on parim kontoritoodete jaoks, kasutatakse ühepoolseks, must-valgeks ja klassikaliseks trükiks. Värvilise trüki kvaliteet teile neil paberitel kindlasti ei meeldi. Tihedus 90 g/m2 võimaldab trükkida tabeleid, värvilisi esitlusi ja graafikuid. Näitaja kuni 120 g/m2 iseloomustab rasket ja läbipaistmatut paberit. Paberile tihedusega kuni 190 g/m2 kannatab printida isegi plakateid. Ärge unustage köitemasina valikut (köitemasin – masin, millega köidetakse dokumente kokku), sest see peab paberilehtede paksusega hakkama saama.

Valgesuse aste

Sellel kriteeriumil on mitu eriliiki. Valge toon sõltub tootmisel kasutatava optilise valgendi tüübist ja kvaliteedist. Erinevat valgesuse astet kasutades on võimalik saavutada vastupidiseid efekte. Näiteks mida suurem on see näitaja, seda parem on värv, kuid pika mustvalge teksti lugemine võib silmi väsitada. Optimaalseks peetakse UV-taset 113 ja üle selle, mis vastab ISO standarditele.

Läbipaistvuse tase

Näitab, kas paber sobib kahepoolseks printimiseks. Mida kõrgem on see kriteerium, seda vähem teksti kumab paberi teisele küljele, mis omakorda tähendab, et dokumentide loetavus on oluliselt parem. Kvaliteetne paber on see, mille läbipaistmatuse protsent on vähemalt 90.

Valik laserprinterile

Laserprinteris kasutatav paber peab olema kuumusele vastupidav. Sageli kasutatakse ka spetsiaalset väga sileda pinnaga kontoripaberit. See tagab tooneri suurepärase nakkuvuse ja selge pildi. Hea tulemuse tagab kõrge tselluloosisisaldus. Kriitpaberi puhul pöörake tähelepanu katte kvaliteedile. Offsett-versioon on mõeldud väikeste tiraažide printimiseks.

Valik tindiprinterile

Paberi tihedus peab olema vähemalt 80 g/m2. Kasutatakse kõrgema sordi paberit, millele on lisatud tärklist, pigmenti või polümeeri. Sellise paberi pind on ülisile ja lumivalge, tänu millele on tint paremini nähtav. Sobib diagrammide ja kirjade printimiseks, aga fotod ei õnnestu sellel paberil kuigi hästi. Samuti ei tasu unustada tundliku kattega paberitüüpi, mis tagab tindi hea nakkuvuse (laiali valgumise ja määrimise oht on olematu) ning piltide, graafikute ja tekstide kujutise kvaliteedi. Kui valite vale paberi, võib see põhjustada printeri remondi vajaduse. Paberi kvaliteeti ja omadusi mõjutab ka vale hoiustamine. Paber peab olema kaitstud niiskuse, otsese päikesevalguse, saastumise ja määrdumise eest.

Rääkisime peamistest valikukriteeriumidest, tänu millele saate ebasobivad variandid välja sõeluda ja otsinguaega kokku hoida. Mõistagi oleksime võinud kirjeldada ka selliseid näitajaid nagu niiskus, markeering, keskkonnasõbralikkus ja voolujuhtivus, aga suure tõenäosusega need teid väga ei huvita ja on 90% kasutajate jaoks täiesti kasutud teadmised.