Kuigi printeri kassett on usaldusväärne ja hermeetiline seade, võib teatud tingimustel tooneri pulber siiski hakata välja pudenema. Seetõttu mängib õigeaegne tindiploki puhastamine mustusest väga olulist rolli. Tänu sellele säilib seadme töövõime, pikeneb selle kasutusiga ning tagatakse trükitavate dokumentide kõrge kvaliteet. Protsess tuleb läbi viia võimalikult hoolikalt, järgides kõiki tehnilisi norme ja reegleid – vastasel juhul ei päästa teie seadet isegi kõrgelt kvalifitseeritud meister.
Printeri kasseti ummistumise põhjused
Kui rääkida laserprinterist, võib tindiploki ummistumise põhjusteks olla mitu tegurit. Näiteks fototrummi kulumine või kahjustus viib triipude tekkeni ja tooneri ebaühtlase jaotuseni. Doositer tera vastutab värvi doseerimise eest – selle mustuse tõttu ilmuvad paberile plekid, tekst ja pildid muutuvad ähmaseks. Ummistust võivad põhjustada ka võõrkehade sattumine seadme sisse. Samuti kuuluvad põhjuste hulka hermeetilisuse rikkumine, vale või ebakvaliteetne täitmine ( kvaliteetset kasseti täitmist saate tellida meie juurest), mitme tooneri segamine.
Kui jutt käib tindiprinteritest, siis mustuse tekkimise põhjuseks võivad olla düüside saastumine või kahjustumine, tindi kuivamine, vale hoiustamine, probleemid lintkaabli, juhtplaadi või kiibiga.
Millal tuleb kassetti puhastada?
Tavaliselt tehakse puhastus koos tooneri vahetamisega. Professionaalsetes teeninduskeskustes kuulub see teenus seadme tehnilise hoolduse hulka. Peamised märgid, mis viitavad sellele, et teie seade vajab põhjalikku puhastust, on järgmised:
- prinditud jooned on ähmased ja ebaühtlased;
- mustade täppide hulk paberil on suurenenud;
- erksad värvid puuduvad;
- fotode või piltide printimisel on näha horisontaalseid triipe.
Tolm ja praht vähendavad oluliselt dokumentide kvaliteeti. Lisaks õigeaegsele puhastamisele ärge unustage ka printeri hooldust. Need kaks protsessi mõjutavad mitte ainult trüki kvaliteeti, vaid ka seadme kasutusiga.
Tindiploki puhastamise meetodid
Et seadet õigesti puhastada, tuleb see vooluvõrgust eemaldada, tööpind kaitsta ajalehe või kilega, soovitatav on kasutada kaitseprille ja kindaid. Tooneriploki efektiivseks puhastamiseks on mitu meetodit – vaatame neid üksikasjalikumalt.
Juhtpaneeli ja tarkvara kaudu
Selle meetodi jaoks tuleb printeri tarkvaras või seadme paneelil avada menüü. Seejärel valida käsk „seadme hooldus“, vajutada „puhastus“ ja järgida ekraanile ilmuvaid juhiseid. Seejärel trükkige proovileht. Kui saastumine on tugev, võib vaja minna mitu puhastust, enne kui prindikvaliteet teid rahuldab. Pidage meeles, et erinevate tootjate seadmetes võivad menüüde nimetused erineda, kuid sisu jääb samaks. Lihtne kasutajaliides aitab vajalikud valikud hõlpsasti üles leida.
Keemiline leotamine
Selle meetodi jaoks on vaja klaasipuhastusvahendit, mis sisaldab isopropüülalkoholi ja etüleenglükooli, ebemevaba salvrätikut, väikest anumat ja veidi kannatlikkust. Valage anumasse umbes 3–5 mm puhastusvahendit, asetage kassett sinna kindlasti düüsid allapoole, oodake 2–3 tundi. Seejärel võtke välja, pühkige salvrätikuga ning tehke prooviprint.
Aurutamine
See protseduur on eelnevale sarnane. Erinevus seisneb selles, et puhastusvahendina kasutatakse kuuma vett. Protsessi käigus tuleb vett vahetada, kui see jahtub. Kassett tuleb hoida vees seni, kuni see muutub täiesti läbipaistvaks, seejärel panna salvrätile kuivama. Kui kuivamine on lõpetatud, pühkige kassett ebemevaba lapiga ja pange see printerisse tagasi. Kui kuum aur ei aidanud, korrake protsessi, lisades klaasipuhastusvahendit vahekorras 1:1. Asetage seade lahusesse (2–3 tundi on piisav), võtke välja, kuivatage ja proovige printida.
Käsitsi puhastamine
Mehaaniliseks puhastuseks on vaja puhtaid pabereid, poroloonist tampooni, ebemevaba lappi või salvrätte, filtreeritud või destilleeritud vett. Lülitage printer sisse, võtke kassett välja ja asetage see paberile düüsid ülespoole. Niisutage poroloonist tampoon vees ja pühkige düüside ümbrus. Laske kuivada umbes 10 minutit. Ärge katsuge vasekontakte ega düüse (see võib viia nende ummistumiseni, värvi ebaühtlase jaotuseni ja elektriühenduste rikkumiseni). Lõpuks pühkige puhastatud piirkond salvrätikuga, asetage kassett printerisse ja printige testdokument.
Üldiselt ei tekita seadme kodune puhastamine erilisi raskusi – peamine on olla tähelepanelik, hoolikas ja ettevaatlik ning järgida kõiki soovitusi ja juhiseid. Valed tegevused võivad seadet kahjustada, seetõttu tuleb kinni pidada kõigist ettevaatusabinõudest. Samuti tasub meeles pidada, mitu korda võib kassetti täita. Kui seade on kulunud, tuleb see anda parandusse või asendada uuega.