Kuidas valida printerit kontorisse?

printeri tootja

See ülesanne tundub esmapilgul lihtne. Näib, et piisab poest printeri ostmisest – nägid, valisid, ostsid. Kuid iga valesti tehtud otsus võib kaasa tuua negatiivseid tagajärgi, näiteks hakkab seade sageli rikki minema või ei pea koormusele vastu. Et selliseid probleeme vältida, tuleb printeri valimisse suhtuda suure vastutusega ja teemat hoolikalt uurida. Räägime teile, millised tegurid mängivad valikul olulist rolli – meie ettevõte on selles valdkonnas tegutsenud juba kaua ja omab suurt kogemust.

Põhikriteeriumid valikul

Printer võib olla tindiprinter või laserprinter. Esimene variant on kompaktsema suurusega, tagab kvaliteetse fotode ja värviliste piltide trükkimise. Miinusteks on madal trükikiirus, kallid kulumaterjalid ja tindi kuivamise võimalus. Laserprinter tagab suure trükikiiruse, säästliku tooneri kasutuse ja vaikse töö. Samas on ka puudusi: kehv foto kvaliteet, keeruline kasseti täitmine, suured mõõtmed. Et valida teie ettevõttele kõige sobivam mudel, tuleb tähelepanu pöörata mitmele võtmetähtsusega punktile. Allpool kirjeldame igaüht neist üksikasjalikumalt.

Trükikiirus

See kriteerium on printeri valikul väga tähtis. Tuleb arvutada, kui palju lehti prinditakse päevas ja kuus. Osta seade vastavalt saadud numbrile. Näiteks laserprinterite kiirus on 14–40 lehte minutis, võimsamatel mudelitel kuni 60. Tindiprinterid annavad 3–10 lehte minutis, värviline trükkimine võtab rohkem aega. Kui teie kontoris on suured mahud, soovitame eelistada laserprinterit, väiksema koormusega ettevõttele sobib mudel, mis trükib kuni 20 lehte päevas. Suuremate mahtude korral tasub valida võimsam seade, kuigi see maksab ka rohkem.

Prindimaht

Igal seadmel on oma kuine trükilimiit – mõned mudelid suudavad printida kuni 5000 lehte kuus, teised üle 100 000. Kui seda näitajat ületada, võib isegi kallis seade rikki minna. Väga oluline on õigesti arvutada kavandatav koormus ja selle põhjal valida printer oma vajaduste järgi. Soovitame arvestada, kui palju paberit kulub teie kontoris kuus.

Lisafunktsioonid

Mustvalge seade sobib ainult dokumentide printimiseks. Kui soovite ka fotosid trükkida, valige värviline mudel. Muide, tindiprinterid annavad värviliselt parema tulemuse kui laserprinterid. Samuti ei tohi unustada lisafunktsioone – paljud seadmed võimaldavad lisaks printimisele ka kopeerimist ja skaneerimist. Müügil on mudelid järgmiste kasulike võimalustega:

  • kahepoolne printimine – praktiline funktsioon, mis säästab aega ja paberit;
  • sisseehitatud mälu – seade suudab dokumente salvestada ja vajadusel neid trükkida;
  • ekraan – näete täpselt kasseti olekut, trükietappi ja tooneri või tindi jääki;
  • kaardilugeja – võimaldab printida ilma arvutiga ühendamiseta otse andmekandjalt.

Soovitav on, et seadmel oleks Wi-Fi moodul – siis ei pea kontoris kõikjale juhtmeid vedama. Samuti uurige, milliste operatsioonisüsteemidega seade ühildub, et hiljem ei peaks tarkvara ümber seadistama. Kontrollige ka, kuidas printer ühendub arvuti ja muu tehnikaga.

Valmis dokumentide kvaliteet

See sõltub seadmesse paigaldatud resolutsioonist, mida mõõdetakse punktides tolli kohta ja tähistatakse lühendiga dpi. Selge mustvalge trüki jaoks piisab resolutsioonist 300 dpi, fotode trükkimiseks valige vähemalt 1200 dpi.

Laserprinter või tindiprinter?

Ülal rääkisime lühidalt mõlema variandi eelistest ja puudustest. Vaatame neid nüüd detailsemalt. Laserprinterid on kiiremad ja sobivad suure koormuse jaoks. Need on töökindlad, vastupidavad ja peavad hästi vastu intensiivsele kasutusele. Nende kassettide tõttu on ühe lehe trükihind üsna soodne, eriti suurte mahtude puhul. Pilt tuleb kvaliteetne ja selge. Sellise seadme hind on küllalt kõrge, see ei sobi hästi fotode või värviliste dokumentide trükkimiseks. Nagu näha, on puudusi oluliselt vähem kui eeliseid.

Tindiprinterite hinnad on taskukohased ja need tagavad kõrge fotode ja värvitrüki kvaliteedi. Prindiks sobib praktiliselt igasugune paber. Samas on nende kassettide kasutusiga lühike ja need vajavad tihedat väljavahetamist. Tindid kipuvad kuivama, mis toob kaasa kasseti asendamise või seadme remondi. Miinuseks on ka aeglane trükikiirus.

Enamikus kontorites prinditakse iga päev suur hulk dokumente. Sellise koormuse jaoks sobivad laserprinterid paremini tänu kiirusele, ökonoomsusele, suurele mahule ja töökindlusele. Kui aga teie ettevõttes trükitakse sageli fotosid ja värvilisi pilte, on eelistatav tindiprinter.

Eelnevates artiklites rääkisime ka sellest, kuidas printerit kolimise ajal kaitsta – paljud kontorid vahetavad sageli pindu, otsides soodsamat üüri.