Printer on seade, milleta ei saa hakkama ükski koolijüts, tudeng, raamatupidaja, juristid ega keegi teine, kelle töö sisu on asjalike asjade ajamine. Pole tähtis, kui lihtsaid või keerulisi ülesandeid printer täitma peab – tänapäeval ei saa selle aparaadita hakkama peaaegu keegi, kelle töö sisaldab dokumendihaldust või tekstitöötlust.
Printerid on olemas olnud juba mitu aastakümmet, aga sellele vaatamata jätkavad tootjad tehnoloogia täiustamist lihtsa mustvalge teksti printimisest 3D tapeetide printimiseni spetsiaalsele materjalile – moodne printer saab hakkama kõigi ülesannetega, aga seda loomulikult ainult siis, kui tootja on seadmele ette näinud vastavad funktsioonid.
Tänapäeval on printeri valimine paras peavalu. Turul on esindatud sadu mudeleid, mille seas on ka selliseid, millel on unikaalseid võimalusi ja iseärasusi. Selline tohutu mitmekülgsus põhjustab kasutajatele sageli tõsiseid probleeme, sest nii kirjust valikust ei ole endale sobiva seadme leidmine lihtne. Kuid nagu iga muugi tehnika puhul, saate ka printeri ostetud paari päevaga, kui olete enda jaoks selgeks mõelnud, milleks täpselt seadet vajate. Sellest, kuidas printerit valida ja kust see osta, edasi räägimegi.
Valime printerit – trükitehnoloogiad ja mille poolest need üksteisest erinevad
Ülalpool märkisime, et turul on saadaval sadu printerimudeleid ja see on tegelikult ka nii. Vajadus printimisteenuse järele mitte ei vähene, vaid vastupidi, muutub iga aastaga aina ilmsemaks. Ettekannet ette valmistades, stsenaariumi koostades või laval esinedes ei saa te läbi paberile prinditud tekstita. Kasutajate vajadus ja soov tekste paberile printida on saanud trükitehnika arengu peamiseks edasiviivaks jõuks.
Tasub arvesse võtta, et tekste ja fotosid saab paberile printida nii ühe kui mitme seadmega. Turul on ka selliseid printereid, milles on need kaks funktsiooni koos, mis on enamasti selgesti kirjas ka seadme karakteristikutes. Eriliselt tähtis roll on printeri tüübil, sest kasutatav tehnoloogia mõjutab otseselt trükikvaliteeti.
Turul on esindatud kolm põhilist printeritüüpi.
Maatriksprinterid
Maatriksprinter on kõige lihtsam printimisseade, millega tekstide ja piltide printimiseks läheb tarvis ainult ühte värvi tinti ja nende aparaatide tööviis pole muutunud juba aastaid. Maatriksprinteri on kaks suurt plussi – lihtsus ja töökindlus. Samuti ei saa mainimata jätta kulumaterjalide odavust. Just tänu neile eelistele kasutatakse maatriksprintereid sageli tootmis- ja tööstusettevõtetes ning asutustes, kus on vaja pidevalt dokumente printida.
Laserprinterid
Lasertehnoloogiat kasutavad seadmed vajavad printimiseks toonerit ja võimaldavad teil välja printida kõiki värve. Nende printerite populaarsuse põhjusteks on kiirus ja valmis trüki kvaliteet. Laserprintereid kasutatakse sageli fotode, flaierite ja plakatite trükkimiseks, kuna toonerite lai valik võimaldab saavutada mis tahes tulemuse ilma, et kvaliteet kannataks.
Tindiprinterid
Tindiprinterid ei ole laserprinteritest sugugi vähem populaarsed. Tindiprinterite iseärasus seisneb valmis trüki kvaliteedis, mis on saavutatav tänu tindikassettidele, kuid paraku on kvaliteet kallis. Tindiprinterid töötavad natuke aeglasemalt kui nende laserkonkurendid.
Nimetatud 3 printeritüüpi on kõige levinumad, aga mitte ainsad. Lisaks eelmainitutele on turul saada ka sublimatsiooni-, tahke tindi ja LED-printereid. LED-printeri tehnoloogial on palju ühist lasertehnoloogiaga. Tahke tindi printerid, nagu nimigi ütleb, kasutavad tööks tahket tinti, mida müüakse konkreetse suurusega ribadena. Mis puudutab sublimatsioonprintereid, siis nende jaoks on vaja spetsiaalset paberit ja värvi, mida niisama lihtsalt kusagilt ei saa.
Nagu näete, on printerite valimine tehnoloogia põhjal problemaatiline, sest kõigil,nii laser- kui tindiprinterite mudelitel on oma iseärasused. Samuti on valdkondi, kus maatriksprinterita hakkama ei saa.
Hakkame sujuvalt lähenema sellele, et sobiva mudeli valimisel tasub tähelepanu pöörata ülesannetele, mida see lahendama peab. Aga millised omadused printeri valimisel veel tähelepanu väärivad?
TOP 3 omadused, millele printeri valimisel tähelepanu pöörata
Kui olete otsustanud osta endale printimistehnikat, seisate tohutu tehnoloogiate, funktsioonide ja mudelite valiku ees. Loomulikult ei pea te ilmtingimata oma aega kulutama, et otsustada, milline printer teile sobib. Kasutage meie mugavaid filtreid ja sorteerige välja endale sobivad lahendused. Aga kuidas ja mille põhjal aru saada, millised lahendused sobivad just mulle?
Endale sobivaima ja parima printeri ostmiseks tuleb teil tähelepanu pöörata ainult kolmele aspektile, mis on järgmised.
- Eelarve
Esimese asjana enne poe kataloogi lappama asumist peaksite ära otsustama, kui palju raha olete valmis printeri ostmisele kulutama. Ei maksa unustada, et printimistehnika ei kaota kunagi aktuaalsust, populaarsust ega lähe moest. Seepärast on turul saadaval mudeleid nii tudengitele kui raamatupidajatele, lihtsaid dokumentide printimiseks mõeldud mudeleid kui fotostuudiotes kasutatavaid keerukaid ja kalleid lahendusi. Printerite hinnad erinevad üksteisest suuresti ja seetõttu ei maksa valimisele liigselt aega raisata, vaid kohe ära otsustada, kui palju olete nõus hea ja vajalikke funktsioone täitva printeri eest maksma.
- Ülesanded
Kui olete eelarve välja mõelnud, peaksite hakkama analüüsima, milliseid ülesandeid teie valitud printer täitma peab. Kui vajate põhiliselt klassikalist mustvalgete dokumentide printimist, sobib iga printer, millele teil silm peale jääb. Kui aga jutt käib fotode printimisest, peate leidma tindiprinteri mudeli, mille funktsioonid ja hind teile sobivad.
- Kommentaarid
Viimane, aga sugugi mitte tähtsusetu on lugeda nende kommentaare, kes on teile meeldima hakanud printeri juba endale ostnud. Lugege arvustusi ja saate rohkem teada kasutajate kogemustest ja nüanssidest, millest tootjad targu vaikivad.
Ülaltoodud 3 punkti on aluseks, mille põhjal saate kerge vaevaga valida printerimudeli, mis teie seatud ülesannetega toime tuleb. Kui ikkagi kahtlete oma valikus või pole kindel, et teile meeldiv printer suudab teie ülesanded täita, pöörduge abi saamiseks poe konsultandi poole või külastage lähimat teeninduskeskust. Seal jagab asjatundja teiega oma kogemusi ja soovitab, millist mudelit tasub kaaluda.