Uued tehnoloogiad annavad tehnikaseadmetele iga aastaga juurde aina uusi funktsioone ja tänu sellele kasvab ka nende kasutajate hulk. Paraku aga ei mõista paljud siiani, miks sisaldab arve ühe teenuse eest kolme teenust – tasu kasseti vahetamise, täitmise ja tooneri eest. Selline teadmatus on ilmselt põhjustatud sellest, et paljud lihtsalt ei tea, mis vahe on värvainel ja kassetil. Proovime õige koos neis erinevustes selgust saada, et te ei näeks tulevikus meistri ees välja nagu kuu pealt kukkunu, vaid saaksite hoopis teda oma teadmistega üllatada. Mõned muidugi ütlevad, et printerikasseti kodus täitmine on imelihtne, meie aga soovitame siiski pöörduda kaupluse Odav Print spetsialistide poole.
Mis on tooner?
Dokumentide printimine nõuab kõrget kvaliteeti, et tekst ei oleks ähmane, vaid loetav ja selge. Kvaliteetne värvaine tagab piltide ja sõnade ning arvandmete taasesituse paberil. See värviline või must pulber on keeruline segu, mille kõik komponendid on olulised. Te saate selge pildi ja isegi peenimate joonte kvaliteetse reprodutseerimise. Tööpõhimõte on järgmine:
- seadmes olev fotojuhtiv trummel laetakse elektrilaenguga, mis püsib selle pinnal, pöörleb ja läbib trükiprotsessi etapid;
- edasi luuakse kujutisest jäljend;
- pigment nakkub trumli külge, moodustades teksti või pildi;
- ülekandmine toimub siis, kui paber läbib printeri.
Toonerit valides pöörake tähelepanu oma seadme mudeli ja värvaine ühilduvusele. Ärge unustage õiget hoiustamist, vältige kokkupuudet otsese UV-kiirgusega. Tooneri õigeaegne vahetamine tagab, et teie dokumentide ja trükitoodete printimiskvaliteet on alati laitmatu.
Mis on kassett?
Kassett on täidetud spetsiaalse värvimaterjaliga ja mõeldud teabe (pildid, tekstid, numbrid) paberile kandmiseks. Kassett on printeri kuluosa, mille saab vajaduse korral seadmest välja võtta. Selles on värvilint, tooner või tint. Kasseti tööpõhimõte laserprinteris on järgmine – laser lööb vastu fototrumlit, joonistab tulevase teksti ning tekitab tugeva laengu, mille vastu ei saa isegi tooner ja magnetvalts. Selle viimasega kantakse pilt või tekst paberile. Järgnevalt tutvustame teile ka tindiprinteri tööpõhimõtet.
- Kontaktühenduse abil edastatakse vajalik käsklus.
- Korpuse siserõhk muutub, mis toob kaasa värvi allavoolu.
- Tindid voolavad mööda kapillaare trükipeale.
- Pärast filtrite läbimist jõuab värv paberile.
Mõlema variandi puhul võtab printimine aega vaid murdosa sekundist. Te saate piisavalt kvaliteetse kujutise ja selge teksti.
Peamised erinevused
Mõlemad kirjeldatud variandid on ühe protsessi omavahel seotud lülid ja kulumaterjalid, kuid on ka erinevusi.
- Otstarve – tooneritoru on mahuti pulbrisegu jaoks. Konteiner on koht, kus asuvad materjali etteandeprotsessi läbiviimise eest vastutavad osad.
- Funktsionaalsus – neil kahel variandil on põhimõttelisi erinevusi, aga üksteiseta nad eksisteerida ei saa, sest pigment tagab printimise ja kassett on lüli, milleta see protsess ei ole lihtsalt võimalik (annab värvainet ette).
- Printeri tüüp – tooner sobib ainult laserprinterile, kassetti aga saab kasutada nii laser- kui tindiprinteris.
Need kaks tüüpi on büroodes ja kodukontorites kasutatavate printerite põhikomponent. Kassett vajab regulaarset vahetamist (sagedus sõltub kasutamise intensiivsusest) ja sisaldab piiratud koguses tinti. Pigment võimaldab printida materjali vahetamata rohkem lehti. Valik sõltub printeri tüübist, sellest aga, miks just nii, saite juba lugeda eestpoolt. Õige valik, paigaldamine ja kasutamine on väga tähtsad. Kui järgite kõiki soovitusi ja pöörate tähelepanu materjalide kvaliteedile, saavutate kindlasti soovitud tulemuse ja saate pikendada oma printeri tööiga.
Täitmise eripärad
Kui te ei tea, kuidas kassetti kodus täita, anname teile nüüd selleks põhjaliku juhendi. Esimese asjana pange käepärast salvrätikud, süstal, kummikindad ja tint ning laotage lauale vakstu. Puhastage seade spetsiaalse vedeliku või vee ja ebemevaba lapiga. Ärge mingil juhul unustage, et tinti tuleb lisada kohe pärast selle otsa lõppemist isegi siis, kui teil ei ole plaanis printerit niipea uuesti kasutada. Valige sobivad tindid välja ja sisestage süstalt kasutades õõnsusse ligikaudu 75-85% kogumahust (ettevaatust, lekkeoht). Sulgege ava ja veenduge, et vedelik ei leki.
Toonerikasseti vahetamine on lihtsam ja koosneb mõnest etapist: lülitage printer välja, avage korpuse kaas, võtke vana kassett välja, paigaldage uus ja sulgege kaas. Kontrolliks lülitage seade sisse ja printige üks leht välja. Pidage meeles, et vahetult toonerit saab vahetada ainult hooldekeskuse spetsialist.